Apr 6, 2017

Söyleşi


2016 Nisan Mayıs Pompa Vana Dergisi'nde yayınlanan ve Türkiye Satış Müdürü'müz Serhat Ünal'la yapılan söyleşiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Röportaj

Nisan-Mayıs 2016 / Pompa ve Vana Sistemleri Dergisi

 

Global Water Solutions

 

  • Bizlere kendinizden ve Global Water Solutions’dan bahseder misiniz?

Global Water Solutions, 90 yıldır dünya çapında sektöre liderlik yapan bir Amerikan Holdingi’ne bağlı şirkettir. Amerika ve Tayvan’da bulunan fabrikalarımız, en yeni teknoloji ile donatılmıştır ve dünyanın dört bir yanından gelen taleplere hızlı cevap verebilecek kapasitededir. GWS Türkiye olarak biz, Ortadoğu ve Orta Asya bölge sorumluluğunu alarak 2011 yılında kurulduk ve o günden beri hem yurtiçinde hem de yurtdışında ürünlerimizin satış ve pazarlamasını yapmaktayız.

 

Kategori: News
Gönderen: Tuba

Röportaj

Nisan-Mayıs 2016 / Pompa ve Vana Sistemleri Dergisi

 

Global Water Solutions

 

  • Bizlere kendinizden ve Global Water Solutions’dan bahseder misiniz?

Global Water Solutions, 90 yıldır dünya çapında sektöre liderlik yapan bir Amerikan Holdingi’ne bağlı şirkettir. Amerika ve Tayvan’da bulunan fabrikalarımız, en yeni teknoloji ile donatılmıştır ve dünyanın dört bir yanından gelen taleplere hızlı cevap verebilecek kapasitededir. GWS Türkiye olarak biz, Ortadoğu ve Orta Asya bölge sorumluluğunu alarak 2011 yılında kurulduk ve o günden beri hem yurtiçinde hem de yurtdışında ürünlerimizin satış ve pazarlamasını yapmaktayız.

 

  • Global Water Solutions’un öncelikleri ve olmazsa olmazları nelerdir?

 “Kalite Varsa Rakip Yok” sloganımızdan da anlaşılacağı gibi en büyük önceliğimiz, bizi tercih eden kullanıcılara, profesyonel ve teknik eğitimli kadromuzla yüksek kaliteli ürün ve hizmet sunmaktır. Firma olarak sunduğumuz ürünlerin kalitesini, sahip olduğumuz ve dünya çapında kabul gören NSF, WRAS, ACS gibi içme suyu sertifikaları ile ispat ediyoruz ve bu sertifikalar sayesinde uluslararası içme suyu tankları sektöründe lider konumdayız.

 

  • Sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerden bahseder misiniz?

Sektörün en uzun garanti süresi olan 5 yıl garantili hidrofor tanklarımız, sabit membranlı ve servis gerektirmeyen ürünlerdir. Türkiye piyasasında genelde “Patlamayan Tank” olarak tabir edilen ürünlerimiz, hidrofor tankı kaynaklı sorunları sıfıra indirmesi sebebi ile kullanıcılar için maliyetleri azaltan en iyi çözümdür. Geniş ürün portföyümüze  yeni eklediğimiz  su filtreleme, şartlandırma ve yumuşatma ürünlerimizle arıtma sektöründe kısa sürede talep edilen ve aranan bir marka olduk.

 

  • Sektörel olarak baktığımızda yoğunlaştığınız konular nelerdir?

Üzerinde durduğumuz en önemli konu sektörel bilinçlendirmenin artırılmasıdır. Hidrofor ve genleşme tank kullananların ve uygulamasını yapanların, ne çeşit bir ürün kullanılması gerektiği konusunda sosyal medya ağırlıklı internet aktivitelerimiz başarılı sonuçlar vermeye başladı. Apartman yöneticileri, site yönetimleri, tesisatçılar gibi son kullanıcılar ve uygulamacılar bize ulaşarak ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiler edinebiliyorlar. Sektörde, sadece “iş gören” değil “çözüm üreten” bir firma olmanın gerekliliği olan alışılagelmiş eski bilgilerin güncellenmesi ve yeni teknolojinin tanıtılmasını sağlamak en önemli görevlerimizden biridir.

 

 

 

  • Ülkemiz ve diğer ülkeleri kıyaslamanız gerekse neler söylemek isterdiniz? Sizce eksiklerimiz ve artılarımız nelerdir?

Ülke olarak en büyük artılarımızdan bir tanesi, hem üretim hem de tüketim kapasitemizin yüksek olmasıdır. Bu bizi her alanda büyük bir pazar konumuna getiriyor ve bunun neticesi olarak da piyasalarda büyük bir rekabet oluşuyor. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar göz önüne alındığında, tüketicinin ucuz ürünlere yönelmek zorunda kalması ise en büyük dezavantajımız oluyor. Esasen, satın alma maliyeti yüksek olan ama daha kaliteli ve uzun ömürlü ürünleri tercih etmemiz gerekirken, ucuz ve sürekli sorun çıkaran ürünleri almamız hem hayat standartlarımızı hem de finansal kaynaklarımızı olumsuz etkiliyor. Kalitesiz ürünlerin servis ve bakım maliyetlerini göz önüne alarak tüketiciyi, kaliteli ve dayanıklılık süresi uzun olan ürünlere yönlendirmemiz gerekiyor.

 

  • 2015 yılı sizler için nasıl geçti? 2016 yılındaki ve gelecekteki projeleriniz nelerdir?

2015 yılı içerisinde ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan bazı olumsuzluklar piyasada bulunan herkesi olumsuz etkiledi ancak yurtdışı satışlarımız ve finansal yapımız sayesinde beklentilerimizin gerçekleştiğini belirtebiliriz. Artan pazar payımız, yaptığımız çalışmaların ve stratejik değerlendirmelerin yerinde olduğunu gösteriyor. Bugüne kadar ağırlık verdiğimiz hidrofor ve genleşme tanklarıyla beraber 2016’da su arıtma, filtreleme ve şartlandırma piyasasına da giriş yapmış bulunuyoruz. Su arıtma pazarına önemli bir oyuncu olarak giriş yaptığımız 2016’dan beklentilerimiz yüksek, 2017’de ise sunduğumuz ürünlerin çeşitliliği ve kalitesiyle bu pazarda lider konumda olmayı hedefliyoruz.

 

  • Neden GWS?

Global Water Solutions; sahip olduğu sertifikalar, patentler ve ileri teknolojiye sahip üretim tesisleri ile, hem kalite hem de AR-GE çalışmalarında dünya piyasasında liderler arasında bulunmaktadır. Tüm dünya geneline baktığımızda; üç farklı ülkede bulunan fabrikalarımız, 13 adet depolama ve pazarlama tesisimiz, 20’den fazla ülkede konumlu partnerlerimiz ve 120’den fazla ülkede müşterimiz bulunmaktadır. Bu kadar geniş bir dağıtım ve pazarlama ağına sahip olduğumuz için bizleri taklit eden ve ürünlerimizi kopyalayan birçok firma bulunuyor. Taklit ve kopyalama yaparak piyasada tutunmaya çalışan bu firmaların en büyük sorunu bizim ürünlerimizin kalitesini değil, şeklini kopyalamalarıdır. Firmamıza ait patentler sayesinde hem ürünlerimiz yüksek kalitede üretilmekte hem de en çok tercih edilen hidrofor tankı olarak dünya piyasasında lider konumda bulunmaktadır. Yüksek ürün kalitemiz sayesinde yaptığımız belgelendirme çalışmaları bizi sektörün “Sertifika Şampiyonu” yapmış ve diğer firmalara karşı bizi ön plana çıkarmıştır. GWS müşterilerine en kaliteli ürünü, en uzun garanti süresi ile sunmaktadır ve satış sonrası hizmetlerde yüksek müşteri memnuniyetini sağlayabilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı GWS’yi tercih eden her zaman kazanır.

 

 

  • Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Sizlerin de yardımıyla bu yazıyı okuyan herkesin dikkatini çekmek istediğimiz tek bir nokta var:  “KALİTE VARSA RAKİP YOK”

 

 

 

 

Soru, Görüş, Öneri ve Bayi Bilgileri İçin :

info.turkey@globalwatersolutions.com

(0216) 352 57 50

 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

www.facebook.com/GlobalWaterSolutionsTurkey/

http://www.twitter.com/gwsturkey

 

Ürünlerimize Ulaşmak ve Online Satış İçin :

www.n11.com/magaza/globalwatersolutions

 

www.hepsiburada.com/globalwatersolutions